Największe atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca we Włoszech

Włochy jak już ustaliliśmy to turystyczna potęga. Właściwie każdy region ma coś do zaoferowania turystom. Jednak tych największych jest tak naprawdę kilka. To prawdziwe hity wśród odwiedzających, dzięki którym są one praktycznie przez cały rok oblegane. To najbardziej popularne miejsca we Włoszech, cenne kulturowo i historycznie. Pełne zabytków  i ciekawych zakątków. Zatem gdzie warto się zatrzymać na zwiedzanie?

Top najatrakcyjniejszych miejsc dla turystów we Włoszech

Numero uno praktycznie na każdej liście dotyczącej turystyki we Włoszech to oczywiście Rzym. Wieczne miasto kryj w sobie naprawdę pokaźną liczbę zabytków oraz pozostałości po zamierzchłej historii. Wśród nich jednym tchem można wymienić Koloseum, Forum Romanum czy Panteon. Nie można też ominąć słynnych Hiszpańskich Schodów oraz Fontanny di Trevi, gdzie obowiązkowo trzeba wrzucić pieniążek na szczęście. Dodatkowo potrzebny jest czas, by choć przez chwilę cieszyć się atmosferą tego miasta.

Drugim obowiązkowym punktem, mocno związanym ze stolicą Włoch jest oczywiście Watykan. Stolica Apostolska to prawdziwa perełka, jeśli chodzi o zabytki i zwiedzanie. Począwszy od Placu św. Piotra, przez Kaplicę Sykstyńską po Bazylikę św. Piotra. Osobnym tematem są tu Muzea Watykańskie, których zwiedzenie jest nie lada wyczynem, głównie ze względu na ogrom ich kolekcji i eksponatów.

Watykan - jedna z największych atrakcji we Włoszech
Watykan – jedna z największych atrakcji we Włoszech

Toskania to kolejny bardzo atrakcyjny region we Włoszech, który ściąga tłumy turystów. Największym magnesem są tu po prostu krajobrazy – zielone wzgórze, których końcem jest horyzont czy też liczne winnice i plantacje oliwek. Do tego trzeba dołożyć malownicze miasteczka, z piękną i urokliwą Sienną na czele. Toskania to także Piza znana głównie ze swojej krzywej wieży. Natomiast Florencja – stolica regionu, może pochwalić się przede wszystkim kamiennym mostem Ponte Vecchio, którego historia sięga średniowiecza oraz piękną katedrą Santa Maria del Fiore i słynną galerią Uffizi.

Dużą popularnością cieszy się także Neapol, położony u stóp Wezuwiusza. Gwarne, kolorowe miasta, gdzie narodziła się pizza. Można tu zwiedzić zamki: Castel dell’Ovo i Castel Nuovo oraz Pałac Królewski. Niedaleko miasta umiejscowiona jest kolejna spora atrakcja dla turystów we Włoszech, czyli Pompeje. Miejsce naznaczone tragiczną historią oraz pozostałościami, które można do dziś zwiedzać.

Rozmawiając o atrakcjach we Włoszech nie sposób ominąć miasta na wodzie, czyli Wenecji. Miejsce jedyne w swoim rodzaju, poprzecinane kanałami które najłatwiej pokonywać tramwajem wodnym lub gondolami. Warto tu przejść się po placu św. Marka, zajrzeć do bazyliki czy zwiedzić Pałac Dożów. Atrakcją jest też na pewno jeden z wielu mostów w tym mieście, czyli Rialto. Dla fanów kościołów i budowli Wenecja to prawdziwy raj, pewnie jeden dzień nie starczy by je wszystkie zobaczyć.

Wenecja - miasto pełne atrakcji we Włoszech
Wenecja – miasto pełne atrakcji we Włoszech

Oprócz lądowej części Włoszech, Italia ma też dwie wyspy, które są turystycznymi bastionami. Zarówno Sardynia ze swoimi jasnymi plażami i neolitycznymi ruinami, jak i słoneczna Sycylia, która kusi starożytnymi pozostałościami np. w Syrakuzach czy też historyczną zabudową Taorminy czy nawet słynnego Palermo. Do tego wszystko to w cieniu jednego z nadal czynnych europejskich wulkanów – Etny.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *