Opinie o wakacjach we Włoszech – o czym warto wiedzieć jeszcze przed wyjazdem

Włochy to niezwykle wdzięczny kierunek wakacyjny. Praktycznie gdzie nie pojedziemy, nasz urlop raczej zaliczymy do tych udanych. Wpływ na tai stan rzeczy ma przede wszystkim tutejszy klimat. Cały but apeniński jest pod wpływem śródziemnomorskiej pogody, no może poza rejonami górskimi. Zatem na brak słońca nikt nie powinien narzekać. Drugim aspektem jest fakt, iż Włochy to kraju praktycznie w całości dostosowany pod przemysł turystyczny. Jest gdzie spać, co jeść, więc można w ciemno jechać przed siebie.

Jednak wbrew temu, opinie o wakacjach we Włoszech nie są jednostronnie cukierkowe. Ideałów nie ma i raczej nie będzie. Zawsze wszędzie coś jest do poprawy. Po części wynika to, z tego w jakiej kulturze zostaliśmy wychowani oraz oczywiście od naszych wyobrażeń i wymogów. Nie każdy przecież machnie ręką na zepsuty prysznic na wakacjach. Włosi to osobliwy naród, który ma swoje przywary, ale i dużo pozytywnych cech. Dlatego nasze zebrane opnie z internetu prosimy traktować z przymrużeniem oka.

Opinie o cenach we Włoszech

Zaczynamy z przytupem, od pytania czy we Włoszech jest drogo?
No w kraju z waluta w euro, nigdy dla nas tanio nie będzie. To po pierwsze. Po drugie Włochy raczej trzymają się w czołówce dość kosztownych krajów na wakacje. Na znacznie tańszy wypoczynek można liczyć w Bułgarii, w Czarnogórze, w Hiszpanii czy też na greckich wyspach. Wszystko zależy oczywiście od tego gdzie jedziemy, w jakim terminie i w jakie warunki.

Jednak wiele osób w sieci narzeka na wysokie ceny we Włoszech. Zarówno samego zakwaterowania, jak i wyżywienia oraz biletów wstępu do atrakcji turystycznych. Turyści którzy wrócili ze Słonecznej Italii uczciwie ostrzegają przed takimi turystycznymi pułapkami jakimi są na przykład kawiarnie na placu św. Marka, gdzie woda i kawa są sprzedawane w cenie ropy.

Opinie o bazie noclegowej we Włoszech

Opinie o noclegach we Włoszech są w większości pozytywne. Niektórzy po prostu zdają sobie sprawę, że baza ta została wybudowana dawno temu i nie jest najnowocześniejsza. Obecnie wiele hoteli i innych ośrodków przechodzi albo przeszło gruntowny remont. Do tego budowane są nowe obiekty, zatem trzeba trochę cierpliwości, zanim sytuacja się ustabilizuje.

Ważne by przed wyjazdem poczytać opnie na temat danej noclegowni. Zdarzają się bowiem i niedoczyszczone obiekty, i takie z położeniem w kiepskiej okolicy i takie w zbyt rozrywkowej. Zazwyczaj o wszystkim piszą niezadowoleni turyści. Warto też już na samym początku przyjąć, że we Włoszech są nieco inne standardy sprzątania, niż u nas.

Opinie o wakacjach we Włoszech
Opinie o wakacjach we Włoszech

Opinie o jedzeniu we Włoszech

W opinii niektórych jedzenie we włoskich hotelach bywa mało smaczne i raczej bez szału z wyborem. Wszystko zależy bowiem od konkretnego obiektu. Zawsze warto zwrócić uwagę na to, co piszą o wyżywieniu lub po prostu wybierać oferty bez wyżywienia. Wówczas samemu można posprawdzać okoliczne knajpy.

Do tego tak naprawdę włosi nie jadają śniadań. Z czego może wynikać jedynie kawa, herbata i słodkie rogaliki na stołówce hotelowej. U nich posiłki zaczynają się od południowego lunchu. Największym z nich, jest i tak kolacja, jadana do późnych godzin nocnych. Kompletnie inne nawyki niż u nas.

Jednak każdy kto spróbował jakiegokolwiek prawdziwego jedzenia, potwierdza że jest ono jedno z najlepszych na świecie. Nawet te typowo street-foodowe. Co ciekawe mimo, że we Włoszech spotkamy znane sieciówki fast foodowe, to nie ma na każdym kroku kebabowni czy suharni. Włoskie jedzenie na tyle wymiata, że nie ma tu takiej potrzeby.

Opinie o wczasach i wycieczkach z biura podróży

W tej kwestii są dwa obozy. Jeden mówi o tym, że najlepiej jechać do Włoch na własną rękę i zwiedzać. wówczas jedziemy gdzie nas koła poniosą i nie ma mamy ciśnienia, ani ograniczonego czasu aby wszystko zobaczyć w swoim tempie.

Druga opcja z kolei przyjeżdża zadowolona z wycieczek objazdowych, które w kilka dni potrafią objechać pół Włoch. Najważniejsze atrakcje i zabytki są zaliczone, a na kolejnych urlopach w Słonecznej Italii można już bez wyrzutów sumienia leżeć i korzystać ze słonecznej pogody. Kto co lubi. Ważne by czytać opinie osób, wracających z takich wypraw. Tak by program nie był przeładowany, a koloseum nie mignęło nam przez szybę autokarową.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *