Gdzie jechać do Włoch na wakacje?

Włochy to prawdziwy wakacyjny raj dla turystów. Gdzie by nie pojechać, tam będzie dobrze. Słoneczna Italia bowiem została obdarzona wyjątkowo atrakcyjnymi terenami…czego tu nie ma? Od gór, jezior i wysp, po Morze Śródziemne oblewające zewsząd włoski but. Skąpane w słońcu winnice, szerokie plaże oraz zachwycające pozostałości po czasach starożytnych są niczym nektar kwiatowy dla pszczół, jeśli chodzi o podróże i podróżników.

Wakacje we Włoszech to gwarancja nie tylko pogody, ale i mnóstwa przeżyć, których dostarczają tutejsze atrakcje. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – i osoby leniwie wylegujące się na plaży, i miłośnicy zwiedzania, a także pasjonaci górskich wędrówek, dobrego jedzenia i wyśmienitego wina. Wyjazdy do Włoch nie kończą się wraz z końcem lata. Tu sezon trwa praktycznie przez cały rok. Latem są to głownie wakacje w kurortach nad morzem, zimą natomiast Italia kusi swoimi ośrodkami narciarskimi. Pozostałe pory roku – wiosna i jesień idealnie nadają się na zwiedzanie historycznych miejsc.

Regiony turystyczne Włoch – idealne na wakacje

Jak już wspominaliśmy – praktycznie cały teren Italii to dobry teren na wyjazd wakacyjny. W zależności od tego jak dokładnie mamy zamiar spędzić swój urlop.

Najpopularniejszymi regionami, jeśli chodzi o nadmorski wypoczynek są oczywiście wybrzeża: Adriatyckie czy Amalfitańskie, półwysep Gargano czy Sorrentine oraz oczywiście znana Kalabria czy wyspy: Sardynia i Sycylia. Wszędzie tam znajdziecie nie tylko przepastne piaszczyste plaże, ale też całą rozbudowaną infrastrukturę przygotowaną pod turystów. Od rzędów leżaków z parasolami, przez kawiarnie, pizzerie i bazę noclegową, po kluby i puby, gdzie życie nocne trwa do białego rana. Tak Włosi są potęgą turystyczną, co widać prawie wszędzie gołym okiem.

Inną propozycją jest wypoczynek nad jeziorem we Włoszech. Dużym zainteresowaniem cieszą się rejony zbiorników takich jak: Como, Garda czy Maggiore. Idealnie przytulne miasteczka czekają przez cały rok na turystów. Można tu skorzystać nie tylko z kąpieli w zbiorniku, ale także z szerokiej oferty wycieczek po okolicy.

Gdzie jechać na wakacje do Włoszech - jezioro Como
Gdzie jechać na wakacje do Włoszech – jezioro Como

Jeśli chodzi o miłośników zimowych sportów, a także fanów pieszych wędrówek po górach, to we Włoszech czekają tu świetnie przygotowane nartostrady, zimowe kurorty oraz niesamowite górskie tereny. We Włoszech czekają na turystów Alpy, Dolomity i Apeniny oraz wszystkie górskie rejony na Sardynii i Sycylii. Warto dodać, że nie brakuje tu też wulkanów, w tym tych najbardziej znanych, czyli Etny, Wezuwiusza oraz Stromboli. Wszystkie wymienione nadal są uznawane za czynne.

Do rejonów atrakcyjnych turystycznie na pewno trzeba dodać miasta. To prawdziwa gratka dla osób, które lubią podczas wakacji pozwiedzać. We Włoszech takich miejsc nie brakuje, wymieniać można bez końca: od Rzymu, Mediolanu i Florencji, przez Wenecję, Neapol, Pizę, po Weronę, Sorrento, Palermo i Genuę oraz Sienę. Bardzo częstym celem wypoczynku wielu turystów jest także Toskania. To właśnie tam idzie się zaszyć na jakieś agroturystyce, w jeden z winnic, gdzie trunku na pewno nikomu nie zabraknie.

Turystyczne regiony Włoch - Toskania
Turystyczne regiony Włoch – Toskania

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

|| »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *